Contact DIGI: Deranjamente şi suport clienţi DIGI/RCS RDS

Ai un deranjament DIGI şi doreşti un număr de contact digi? Pe scurt poţi apela 031.400.4401, dar pentru mai multe informaţii şi numere de telefon, te invităm să citeşti ghidul nostru complet pentru deranjamente şi servicii cu clienţi Digi România.

DIGI Romania, cel mai mare furnizor de servicii de telecomunicatii din tara, ofera clientilor sai asistenta si suport non-stop prin intermediul centrelor de call center. Iata cum puteti intra in contact cu serviciul de relatii clienti DIGI:

Pentru a intra în contact cu DIGI, există mai multe modalități de comunicare disponibile, fie că aveți nevoie de asistență tehnică, informații despre serviciile oferite sau doriți să faceți o reclamație. În continuare, vom prezenta cele mai comune modalități de contact cu DIGI.

DIGI Contact telefonic

Una dintre cele mai rapide și eficiente modalități de contact cu DIGI este prin intermediul numărului de telefon. Pentru asistență comercială, puteți suna la numărul 031.400.4600, iar pentru asistență tehnică, numărul de telefon este 031.400.4401. Pentru deranjamente, puteți forma numărul de telefon 031.400.4600.

  • Asistența tehnică și pentru deranjamente legate de DIGI, DIGI TEL și DIGI TV prin cablu la 031.400.4414.
  • Pentru asistență legată de DIGI TV prin satelit, apelează la 031.400.4000.
  • Dacă ai întrebări sau probleme legate de DIGI MOBIL sau DIGI NET MOBIL, poți suna la 031.400.7777 sau poți folosi *777 de pe un telefon DIGI MOBIL.
  • Pentru informații despre noile servicii și abonamente, sună la 031.400.4600.
  • Pentru detalii legate de contractele existente, oferte sau facturi, sună la 031.400.4401.
  • Persoanele juridice pot obține asistență la 031.400.6500 sau pot folosi *500 de pe un telefon DIGI MOBIL.

Contact prin intermediul formularului online de pe site-ul digi.ro

DIGI oferă și suport online, care poate fi accesat prin intermediul site-ului oficial. Pe site-ul DIGI, puteți găsi informații detaliate despre serviciile oferite, precum și răspunsuri la cele mai frecvente întrebări. De asemenea, puteți accesa secțiunea de chat live, unde puteți intra în contact cu un reprezentant DIGI.

Formular DIGI
Formular DIGI
  • Accesați site-ul oficial www.digi.ro 
  • Completați câmpurile formularului de contact după cum urmează:
  • Selectați serviciul pentru care solicitați asistență: televiziune, internet sau telefonie mobilă
  • Alegeți categoria de informații necesară: suport tehnic, facturi, reclamații/sesizări, sugestii/comentarii
  • Introduceți datele dumneavoastră personale, inclusiv adresa poștală și codul de client
  • Descrieți detaliat problema sau solicitarea pentru care doriți să contactați compania DIGI
  • Transmiteți mesajul prin intermediul butonului de trimitere din formular

Depunere sesizari si reclamatii DIGI

  • 03XX-400 401 – servicii de internet, telefonie, CATV (xx reprezinta prefixul de judet; 031 400 4401 pentru Bucuresti)
  • 03XX-400 414 – informatii comerciale (xx reprezinta prefixul de judet; 031 400 4414 pentru Bucuresti)
  • 031-400 4000 – numar unic pentru serviciul DigiTV • Acces direct: in punctele de prezenta RCS & RDS din localitatea dumneavoastra, de luni pana vineri, intre orele 09:00-18:00
  • Email: clienti@rcs-rds.ro

Contact DIGI în străinătate

DepartamentNumar de telefon
DIGI MOBIL ITALIA031.407.40.77
DIGI MOBIL SPANIA031.400.64.22
DIGI RCS-RDS0314007060
Contact DIGI în străinătate

DIGI Romania va sta la dispozitie 24/7 pentru a va oferi asistenta si suport de calitate, astfel incat sa beneficiati de cele mai bune servicii de telecomunicatii.

Contact DIGI pe Judeţe în România

JudeţTelefon DIGITelefon Call Center
Arad03574004010357400414
Arges03484004010348400414
Bacau03344004010334400414
Bihor0359400401 0359400414
Bistrita Nasaud03564004010356400414
Botosani03314004010331400414
Braila03394004010339400414
Bucuresti & Ilfov031 4004401031 4004414
Buzau03384004010338400414
Brasov03684004010368400414
Caras Severin03554004010355400414
Calarasi03424004010342400414
Cluj03644004010364400414
Constanta03414004010341400414
Covasna03674004010367400414
Dambovita03454004010345400414
Dolj03514004010351400414
Galati03364004010336400414
Giurgiu03464004010346400414
Gorj03534004010353400414
Harghita03664004010366400414
Hunedoara03544004010354400414
Ialomita03434004010343400414
Iasi03324004010332400414
Maramures03624004010362400414
Mehedinti03524004010352400414
Mures03654004010365400414
Neamt03334004010333400414
Olt03494004010349400414
Prahova03444004010344400414
Satu Mare03614004010361400414
Salaj03604004010360400414
Sibiu03694004010369400414
Suceava03304004010330400414
Teleorman03474004010347400414
Timis03564004010356400414
Tulcea03404004010340400414
Vaslui03354004010335400414
Valcea03504004010350400414
Vrancea03374004010337400414
Contact DIGI pe Judeţe în România

DIGI Romania este una dintre cele mai mari companii de telecomunicații din țară, oferind servicii de internet, televiziune și telefonie mobilă și fixă. Cu toate acestea, indiferent de cât de bine sunt proiectate serviciile și cât de bine sunt întreținute, problemele pot apărea întotdeauna. În astfel de cazuri, clienții DIGI trebuie să poată contacta compania pentru a primi asistență și a rezolva problemele cât mai curând posibil.

Pentru a ajuta clienții să contacteze DIGI, compania pune la dispoziție mai multe numere de telefon pentru diferite servicii. De exemplu, clienții pot apela la numărul 031.400.4600 pentru informații comerciale despre clienții noi sau la numărul 031.400.4401 pentru informații comerciale despre clienții existenți. În plus, există mai multe numere de telefon pentru asistență tehnică pentru diferite servicii DIGI, cum ar fi Digi Tel, Digi TV Cablu, Digi TV Satelit, Digi Mobil și Digi Net Mobil. Pentru a afla numărul de telefon relevant pentru problema lor, clienții pot consulta site-ul DIGI sau pot căuta online.

Dacă clienții au probleme cu serviciile DIGI, cum ar fi deranjamente sau probleme tehnice, aceștia trebuie să contacteze compania cât mai curând posibil pentru a le rezolva. DIGI pune la dispoziția clienților săi mai multe numere de telefon pentru a raporta astfel de probleme, inclusiv 031.400.4600 pentru deranjamente Digi sau relații cu clienții. Pentru a obține cea mai rapidă și mai eficientă asistență, clienții trebuie să aibă la îndemână numărul de abonament sau ID-ul abonamentului lor atunci când contactează DIGI.

Contact DIGI
Contact DIGI

Deranjamente DIGI – Raportare Probleme Tehnice

Dacă întâmpinați probleme tehnice cu serviciile de televiziune, internet sau telefonie DIGI, puteți raporta deranjamentele la numărul de telefon 031.400.4414 sau online pe site-ul oficial DIGI.

Raportare Deranjamente Telefonice

Pentru a raporta un deranjament telefonic, trebuie să sunați la numărul de telefon 031.400.4414 și să furnizați informații precum numărul de abonat și adresa la care se întâmpină problema tehnică. Este important să oferiți aceste informații pentru a putea primi asistență pentru rezolvarea problemei.

Asistență Tehnică Online

Pentru a raporta un deranjament online, trebuie să accesați site-ul oficial DIGI și să completați formularul de raportare deranjamente. Acesta poate fi găsit la secțiunea „Asistență Tehnică” a site-ului. În formular, trebuie să furnizați informații precum numărul de abonat, adresa la care se întâmpină problema tehnică și o descriere detaliată a problemei. După completarea formularului, un reprezentant DIGI va lua legătura cu dumneavoastră pentru a vă oferi asistență în rezolvarea problemei.

În cazul în care problema tehnică nu poate fi rezolvată prin intermediul asistenței telefonice sau online, un tehnician DIGI va fi trimis la adresa la care se întâmpină problema pentru a o remedia.

Despre DIGI Romania

DIGI Romania este un furnizor de servicii de telecomunicații, care oferă o gamă largă de servicii, printre care se numără internet, televiziune și telefonie mobilă. DIGI Romania face parte din grupul de companii RCS & RDS, care a fost fondat în anul 1994 și care operează în mai multe țări din Europa Centrală și de Est.

DIGI Romania este cunoscută pentru serviciile sale de calitate și prețurile competitive. Compania oferă o gamă largă de pachete de servicii, pentru a satisface nevoile diferite ale clienților săi. De asemenea, DIGI Romania oferă servicii de asistență clienți, pentru a ajuta clienții săi să își rezolve problemele și să primească răspunsuri la întrebările lor.

DIGI Romania are o rețea extinsă de acoperire, care acoperă majoritatea zonelor din țară. Compania investește constant în modernizarea și extinderea rețelei sale, pentru a oferi servicii de calitate superioară clienților săi.

Dacă aveți nevoie de asistență sau aveți întrebări legate de serviciile DIGI Romania, puteți să contactați serviciul de asistență clienți al companiei. De asemenea, puteți să accesați site-ul web al companiei, pentru a afla mai multe despre serviciile oferite și pentru a vă gestiona contul online.

Distribuie
FlorinAndrei

FlorinAndrei

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *